Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /nfs/c07/h06/mnt/178535/domains/seattle.lithuanian-american.org/html/core/scenary.php on line 6

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /nfs/c07/h06/mnt/178535/domains/seattle.lithuanian-american.org/html/core/scenary.php:6) in /nfs/c07/h06/mnt/178535/domains/seattle.lithuanian-american.org/html/core/coms/members/members.php on line 753
LIETUVIŠKOS STOVYKLOS "LANKAS" ISTORIJA
Spausdinti

LIETUVIŠKOS STOVYKLOS "LANKAS" ISTORIJA

 LIETUVIŠKOS STOVYKLOS "LANKAS" ISTORIJA

Apie 1985-uosius metus Sietlo regiono Baltijos šalių bendruomenės nusprendė, kad būtų smagu visiems susirinkti iškylai vasaros pabaigoje. Latvių bendruomenė maloniai pasiūlė pasinaudoti Kuršos stovyklaviete Sheltone, Vašingtono valstijoje. Kelis metus iš eilės lietuviai, latviai ir estai susirinkdavo Kuršos stovyklavietėje per Darbo Dieną (Labor Day) suneštinei iškylai, “piknikui”.

Mūsų lietuvių bendruomenė tuo metu buvo labai maža, tačiau stipri ir auganti, su beveik tuzinu vaikų. Po keleto kartu su kitomos Baltijos šalių bendruomenėmis praleistų iškylų, lietuviai nusprendė stovyklauti atskirai, su šeimomis savaitgalį, dažniausiai dvi naktis. Latviai su malonumu lietuviams užleido Kuršos stovyklavietę. Nuo to laiko kilo idėja įsteigti lietuvišką savaitinę stovyklą.

Pirmoji tokia stovykla buvo suorganizuota 1988 metais, Orkų saloje, privačiame name. Į stovyklą susirinko įvairaus amžiaus dalyviai, nuo pačių mažiausiųjų dar vežimėliuose, iki dešimtmečių vaikų. Stovyklautojų grupė kartu praleido fantastišką savaitę: jie dainavo, eidavo į iškylas, darė rankdarbius, taip tausodami bendras lietuviškas šaknis. Kitais metais mes oficialiai įsteigėme “Lanko” savaitinę stovyklą Kuršoje, kuri vyko lietui lyjant ar saulei šviečiant rugpjūčio mėnesio pabaigoje.

Daugybė talentingų bendruomenės narių paaukojo nesuskaičiuojamas sunkaus darbo valandas, ir jų dėka mūsų maža stovykla augo sulig kiekvienais metais. Į stovyklos užsiėmimų sąrašą buvo įtrauktos lietuvos istorijos ir valgio ruošimo pamokos, pasivaikščiojimai gamtoje, pasimaudymai, dainos, rankdarbiai, plaukimas baidarėmis, o kartais stovyklautojus aplankydavo ir arklys.

Po daugelio metų “Lanko” tradiciją tęsia pirmųjų stovyklų dalyviai, tapę stovyklos vadovais (Tonya Dunaravich Floria 2012 metais ir Julia Rankis Heine 2013 metais). Stovyklos narių skaičius išaugo nuo 12 iki 40 stovyklautojų kasmet, nuo pačių mažiausių iki paauglių.

Mūsų kultūrinį paveldą puoselėti padėjo daugelis atsidavusių tėvų ir draugų, kurie prie stovyklos organizavimo prisidėjo daugelį metų. Ar būtumėte iš Lietuvos, ar Amerikos lietuviai ir jų įvairios kilmės giminės, mus vienijanti vertybė yra bendro kultūrinio palikimo džiaugsmo skleidimas per šokį, dainą, kalbą, rankdarbius, ir per meilę gamtai bei dvasiai.